REHABILITACJA W WODZIE

Dla dzieci już od 3 miesiąca życia !!!

Korygowanie wad postawy ciała, praca nad zaburzonym napięciem mięśniowym, ćwiczenia dopełniające rehabilitację lądową u dzieci niepełnosprawnych ruchowo jak i również u dzieci z zaburzeniami motorycznymi. Zajęcia oswajające w wodzie dla dzieci z autyzmem… Wszystko po to by wywołać radość i uśmiech na buźce Twojej pociechy, by każdy dzień był coraz bardziej kolorowy…

Zajęcia na basenie przeznaczone są dla dzieci z wadami postawy ciała, niepełnosprawnością, autyzmem, asymetrią ułożeniową, jak i dla dzieci o obniżonym napięciu mięśniowym, które powoduje, że dzieci te są mało aktywne ruchowo. Dzięki walorom wody ułatwimy im swobodne wyzwolenie ruchu. Rehabilitacja w wodzie to również alternatywa dla dzieci o wzmożonym napięciu (przede wszystkim w obrębie barków i kończyn górnych i dolnych). W ich przypadku woda będzie działała rozluźniająco.
Odpowiednio dobrane ćwiczenia w wodzie (konkretnie dopasowane do danej dysfunkcji) pozytywnie również wpłyną na dzieci niespokojne i nadpobudliwe, z zaburzeniami integracji sensorycznej, czyli np. z nadwrażliwością lub niedowrażliwością dotykową.

Zajęcia odbywają się w niewielkim basenie (głębokość 1 – 1,5m) w małych grupach 6 – 8 osobowych, temperatura wody to ok. 320C.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka, rehabilitantka doświadczona w pracy z dziećmi – mgr Paulina Rumowska. Podczas 30 min zajęć instruktor skupia się na kilku znaczących ćwiczeniach z danej dysfunkcji.