NAUKA PŁYWANIA 3-4 LATKI

Jest to kolejny etap w edukacji pływackiej, który podzielony jest na mniejsze kroki. Zależy nam bowiem na tym, by mały pływak czuł się bezpiecznie, pewnie i stabilnie z osiągniętymi umiejętnościami, zanim przejdzie do zdobywania kolejnych.

Utrwalamy więc swobodne zachowanie dziecka w wodzie. To daje bowiem stabilne podstawy do wypracowania w przyszłości stylów pływackich. Maluch pływa najpierw z przyrządami, co powoduje, że czuje się pewnie i bezpiecznie. Wzmacniamy umiejętność dopływania i wychodzenia z basenu. Doskonalimy też skoki do wody – zarówno na nogi, jak i na główkę.

Na tym etapie wprowadzamy naukę pływania strzałką – dziecko może pokonywać znacznie większe odległości, a to daje mu satysfakcję i motywację do dalszej nauki.

Można powiedzieć, że naczelną wartością tego etapu nauki jest SAMODZIELNOŚĆ – dziecko uczy się przebywania w basenie bez rodzica, uczy się ufania instruktorowi, nabiera umiejętności kontrolowania swojego ciała na wodzie i pod wodą. Stabilizuje swoje poczucie bezpieczeństwa w wodzie. Spokojnie dryfuje i pływa na plecach. Ma pełne podstawy, by uczyć się kolejnych stylów pływackich.