NAUKA PŁYWANIA 5-6 LATKI

Dzieci w wieku 5 – 6 lat są gotowe, by rozpocząć naukę pływania na grzbiecie i piersiach. To również dobry czas na trenowanie zeskoku do wody.

Dzieci, które uczestniczyły wcześniej w zajęciach uczą się przepływania określonego dystansu z przyborami wypornościowymi. Z czasem jednak liczba tych przyborów zostaje zredukowana do jednego, by pod koniec programu rozpocząć próby poruszania się całkowicie bez przyborów.

Dzieci, które na tym etapie dopiero rozpoczynają nauką mają oferowany nieco inny program, w ramach którego są wdrażane do zachowania w wodzie, oswajają się z nowym środowiskiem i nabywają poczucia bezpieczeństwa. Świadoma kontrola oddechu, spokój o pewność podczas zabawy w wodzie to podstawa do klasycznej nauki pływania. Dziecko porusza się swobodnie,
a dzięki temu nie denerwuje się, a nauka nie kojarzy się z lękiem.

Kolejne kroki w programie dla pięcio- i sześciolatków to nauka poruszania nogami w wodzie, czy odbijanie od brzegu basenu.

Bardzo ważnym elementem edukacyjnym jest tu wprowadzenie ruchów napędowych rąk i nóg, dalsza kontrola oddechu oraz zmiana pozycji w wodzie.